Klubturnering sommer 2017

Senior A:
Herresingle

Martin Eriksen - Morten Rasmussen    W.O (pga Skade)
Damesingle
Julie Pedersen - Pia Ørbæk   6/2-7/6
Herredouble
Thomas Vendeltorp / Martin Eriksen - Morten Rasmussen / Allan Frederiksen   W.O (pga Skade)
Damedouble
Pia Ørbæk / Julie Pedersen - Ann Gitte Jensen / Kristina Klüwer   6/1-2/6-6-4 
Mix-double
Kristina Klüver / Kim Petersen - Pia Ørbæk / Morten Rasmussen   1/6-7/6-6-1

Klubturnering sommer 2016

Senior A:
Herresingle

Martin Eriksen - Lars Frantsen   6/3-2/6-6/2         
Damesingle
Kristina Klüwer - Pia Ørbæk   2/6-7/5-6/2
Herredouble
Kim Czernek / Kim Petersen - Morten Rasmussen / Allan Frederiksen   5/7-6/3-6-2
Damedouble
Eddy Rasmussen / Mette Jepsen  - Lene G / Pia Ørbæk   6/3-6-4 
Mix-double
Kim Czernek / Kristina Klüwer - Pia Ørbæk / Morten Rasmussen   3/6-1/6-6-4

Klubturnering sommer 2015

Senior A:
Herresingle

Lars Frantsen / Emil Ørbæk       6/0-6/0
Damesingle
Ann-Gitte Jensen / Pia Ørbæk   6/1-6/0
Herredouble
Tobias Frantsen-Lars Frantsen / Emil Ørbæk-Martin Eriksen    6/4-7/5 
Damedouble
Kristina Klüwer-Ann-Gitte Jensen / Pia Ørbæk- Julie Pedersen  6/4-6/2 
Mix-double
Kristina Klüwer-Kim Czernek / Pia Ørbæk-Morten Rasmussen    W.O (pga Skade)
Senior B:
Herresingle
Svend Frederiksen / Hans Tofte   6/0-6/3  
Damnesingle
Marianne Hansen / Jytte Erichsen
Herredouble
Henrik Jensen-Allan Clausen / Otto Rasmussen-Kim Petersen   6/0-6/7-7/6    
Damedouble
Marianne Hansen-Jytte Eriksen / Cathy Carstensen-Bente Clausen
     
Klubturnering sommer 2014

Senior A:
Herresingle:
Bo G. Sørensen/Lars Frantsen: 6/4 - 7/5
Damesingle:
Kristina Klüwer/Julie Pedersen: 6/4 - 3/6 - 6/1
Herredouble:
Bo Sørensen/Kim Birkegaard - Martin Eriksen/Emil Ørbæk: 6/0 - 6/3
Damedouble:
Kristina Klüwer/Ann-Gitte Jensen - Eddy Rasmussen/Mette Jepsen: 6/1 - 6/1
Mix-double:
Kristina Klüwer/Kim Czernek - Lene Gylstorff/Bo Sørensen: 5/7 - 6/2 - 6/4
Senior o. 55:
Herresingle:
Allan Clausen/Søren Rosendahl: 6/4 - 6/2
Herredouble:
Søren Rosendahl/Søren Sørensen - Allan Clausen/Jørgen Andersen: 6/3 - 6/3 
Junior U-18:
Drengesingle:
Emil Ørbæk/Tobias Frantsen: 6/1 - 6/1        
Drengedouble:
Andreas Bay/Jens Kristian - Tobias Frantsen/Emil Ørbæk: 6/4 - 4/6 - 6/4
Pigesingle:
Clara Lund Winther-Anne Sofie Birkegaard: 6/0 - 6/0

Klubturnering sommer 2013
         
Senior A:
Herresingle:
Bo.G.Sørensen / Magnus Mortensen: 7/5 - 4/6 -6/3
Damesingle:
Kristina Klüver / Ann-Gitte Jensen: 6/2 - 6/4
Herredouble:
Bo G. Sørensen-Kim Birkegaard / Stig Winther-Nicklas Pedersen: 6/1 - 6/3 
Damedouble:
Kristina Klüver-Ann-Gitte Jensen / Mette Jepsen-Eddy Rasmussen: 6/1 - 6/1
Mix-double:
Kristina Klüver-Kim Czernek / Ann-Gitte Jensen-Kim Birkegaard: 6/1 - 7/6
Senior over 55 år:
Herresingle:
Svend Frederiksen / Ole Christensen: 6/3 - 6/4 
Herredouble:
Jørgen Elsmark-Jon Krabbe / Ole Christensen-Svend Frederiksen: 6/2 - 6/4
Junior U-14:
drengesingle:
Andreas Bay / Emil Ørbæk: 7/6 - 7/5
drengedouble:
Andreas Bay-Jens K. Vaaben / Emil Ørbæk-Tobias Frantsen: 7/5 - 6/3
Junior U-18:

drengesingle:
Bo Gylstorff Sørensen / Magnus Gad Mortensen: 6/1 - 6/2
Junior U-12
Pigesingle:
Clara Winther - Anne Sofie Birkegaard: 6/0 - 3/6 - 6/1
Pigedouble:
Clara Winther-Anne Sofie Birkegaard / Lærke Rasmussen-Sidse Carstensen: 6/1 - 6/1


Klubturnering sommer 2012

Senior A:
Herresingle:
Magnus Mortensen / Bo.G.Sørensen:  6/4 - 6/1 
Damesingle:
Kristina Klüver / Ann-Gitte Jensen: 7/6 - 3/6 - 6/2
Herredouble:
Bo G. Sørensen-Stig Winther / Magnus Mortensen-Lars Frantsen: 6/4 - 3/6 - 6/3 
Damedouble:
Kristina Klüver-Ann-Gitte Jensen / Mette Jepsen-Eddy Rasmussen: 6/3 - 3/6 - 6/2
Mix-double:
Kristina Klüver-Kim Czernek / Ann-Gitte Jensen-Uffe Sørensen: 6/1 - 3/6 - 6/2
Senior over 55 år:
Herresingle:
Søren Rosendahl / Ole Christensen: 6/4 - 6/2
Damesingle:
Jane Petersen / Mette Hellesøe: 4/6 - 6/3 - 6/2 
Herredouble:
Jørgen Elsmark-Jon Krabbe / Jørn Andersen-Allan Clausen:6/3 - 6/3
Mix-double:
Mette Hellesøe-Jørgen Elsmark / Jane Petersen-Hans Tofte:6/1 - 6/4 
Junior U-14:
drengesingle:
Emil Ørbæk / Andreas Bay: 6/1-7/5
drengedouble:
Emil Ørbæk-Andreas Bay / Jens K. Vaaben-Andreas Rewers: 6/1-6/0
Junior U-16+18:

drengesingle:
Magnus Gad Mortensen / Bo Gylstorff Sørensen:

Klubturnering sommer 2011

Senior A:
Herresingle:
Lars Sonne / Bjarne Andersen: 7/6-6/3
Damesingle:
Camilla G. Sørensen / Kristina Klüwer: 6/3-6/4
Herredouble:
Morten Rasmussen-Lars Frantsen / Bo G. Sørensen-Søren Sørensen: 2/6-6/3-6/1
Damedouble:
Kristina Klüwer-Ann-Gitte Jensen / Pia Ørbæk-Camilla G. Sørensen: 7/6-4/6-6-3
Mix-double:
Camilla G. Sørensen-Bo G. Sørensen / Kristina Klüwer-Kim Czernek: 4/6-6/1-7/6
Senior over 60 år:
Herresingle:

Jørgen Elsmark / Freddy Rasmussen: 6/0-6/0
Herredouble:
Hans Tofte-Vilhelm Gylstorff / Jon Krabbe-Jørgen Elsmark: 6/3-5/7-6/4
Senior begynder:
Mix-double:
Bente Clausen-Allan Clausen / Cathy Carstensen-Henrik Jensen: 4/6-6/5-6/4
Junior U-14:
Drengesingle:
Emil Ørbæk / Andreas Bay: 6/0-6/0
Pigesingle:
Julie Pedersen / Stine Sørensen: 6/2-7/5
Drenge double:
Emil Ørbæk-Jens Kristian Vaaben / Rasmus Vaaben-Andreas Rewers: 6/1-5/7-6/1
Mix-double:
Julie Pedersen-Andreas Rewers / Stine Sørensen-Rasmus Vaaben: 6/3-6/2
Junior U-18:
Drengesingle:
Magnus Gad Mortensen / Nicklas Pedersen: 6/3-6/2
Mix-double:
Siri Wiecker-Magnus Gad Mortensen / Helene Andersen-Troels Andersen: 7/5-6/4

Klubturnering sommer 2010

Senior A:
Herresingle:
Lars Sonne / Uffe Sørensen:  6/2-2/6-6/2
Damesingle:Ann-Gitte Jensen / Mette Obel Jepsen:  7/6 – 6/3
Herredouble:
Kim Petersen/Kim Czernek / Morten Rasmussen/Søren Rosendahl:  7/5-6/1
Damedouble:
Mette Obel Jepsen-Eddy Rasmussen – Marianne Jørgensen-Ann-Gitte Jensen:  7/5-6/2
Mix-double:
Ann-Gitte Jensen-Kim Czernek / Dorrit Biel Knudsen-Lars Sonne:  6/3-6/4
Senior B:
Damesingle:Pia Ørbæk / Rie Bengtsson:  6/0-6/0
Mix-double:Pia Ørbæk-Morten Rasmussen / Bente Clausen-Allan Clausen:  6/4-6/4
Senior over 60 år:
Herresingle:Jørgen Elsmark / Svend Frederiksen:   W.O.
Herredouble:
Jørgen Elsmark-Jon Krabbe / Hans Tofte-Ole Christensen:  7/5-6/7-6/0
Junior U-14:
Pigesingle:
Julie Pedersen / Stine Billskog Sørensen:  7/6-6/4
Drengesingle:
Magnus Gad Mortensen / Emil Ørbæk:  6/0-6/0
Junior U-18:
Drengesingle:
Bo Gylstorff Sørensen / Troels Andersen:  6/2-6/1
Mix-double:
Helene Andersen-Troels Andersen / Stine Billskog Sørensen-Bo Sørensen:  6/4-6/2

Angiv tekst

Adresse Inden- og udendørsbaner samt klubhus: Bregnevej 53, DK-4900  Nakskov. Email: nt@nakskovtennisklub.dk

Bankoplysninger: Lollands Bank, reg. nr. 6520 Konto 0552746